
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 2.1 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 10 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 4.1 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 105 dB |
| Operating Supply Current | 1.9 µA |
| Input Bias Current | 5 fA |
| Max Frequency | 100 Hz |
| Nominal Supply Current | 2.1 µA |
| Output Current per Channel | 2.1 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1.5 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| Input Voltage Noise Density | 170 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Stock: 341
Distributors
pcbx
Unit Price$2.32797
Ext.Price$2.32797
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.32797 | $2.32797 |
| 10 | $1.74577 | $17.45770 |
| 25 | $1.60214 | $40.05350 |
| 50 | $1.54219 | $77.10950 |
| 100 | $1.48449 | $148.44900 |
| 300 | $1.42895 | $428.68500 |
| 500 | $1.37548 | $687.74000 |
| 1000 | $1.32402 | $1324.02000 |
| 3000 | $1.27448 | $3823.44000 |
| 5000 | $1.22683 | $6134.15000 |
